Kołobrzeskie plaże

Jak na nadmorski kurort przystało, w kręgu zainteresowania turystów odwiedzających Kołobrzeg znajduje się przede wszystkim plaża. Spotkać na niej można zarówno miłośników sportów wodnych, amatorów kąpieli słonecznych, jak i kuracjuszy korzystających z leczniczych właściwości jodu.

W Kołobrzegu zagospodarowano trzy kąpieliska: Plażę Centralną o długości niemal 400 metrów oraz krótszą Plażę Zachodnią i Plażę Wschodnią. Kołobrzeskie plaże uznawane są nie tylko za jedne z najpiękniejszych, ale także najczystszych. Najlepszym tego potwierdzeniem jest wyróżnienie Błękitna Flaga, które w 2014 roku nadano Plaży Centralnej i Plaży Zachodniej.

Stałym elementem krajobrazu plaży w Kołobrzegu jest piękne molo o długości 220 metrów, które zastąpiło XIX-wieczną konstrukcję drewnianą, zniszczoną podczas drugiej wojny światowej. Molo w Kołobrzegu zostało otwarte w 1971 roku i do dziś może szczycić się mianem najdłuższej konstrukcji żelbetowej w kraju.

Wzdłuż kołobrzeskiej plaży, od molo do latarni morskiej, ciągnie się malowniczy Bulwar Jana Szymańskiego, którego niezwykłą ozdobą jest Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Z kolei na wschód od molo znajduje się Promenada Wydmowa, biegnąca wzdłuż Parku Zdrojowego, będąca jedną z najdłuższych nadmorskich alei spacerowych.

Jeśli w chwili obecnej możemy jedynie pomarzyć o urlopie, w ramach drobnej rekompensaty możemy obejrzeć plażę w Kołobrzegu filmowaną z drona, która, wraz z pobliskimi atrakcjami, z tej perspektywy prezentuje się niezwykle imponująco.

żródło: www.polskazdrona.pl